fbpx
Zveřejněno: 21. 10. 2017

Asi každou ženu aspoň jednou v životě napadla otázka, proč vlastně muži podvádějí své manželky a přítelkyně? Co je to, co je zavede do náruče jiné? Pokud jste někdy došla k závěru, že má váš milovaný manžel nebo partner milenku, byl to pro vás určitě velký šok. A pokud jste si myslela, že je váš vztah v naprostém pořádku, nic mu nechybí a je ideální, musel to pro vás být šok o to větší. Ale ruku na srdce, byl váš vztah opravdu bez chyby? Byl v něm spokojený i váš partner? Zeptala jste se ho někdy? Opravdu vše u vás doma probíhalo tak, že jste oba mohli říci, že jste spokojeni?

Myslím si, že nejsou muži, kteří by chtěli z principu a záměrně ubližovat. Spíše si myslím, že je k tomu něco donutí. Nějaké okolnosti a vývoj vztahu. Samozřejmě jsou mezi nimi i výjimky, ale ty jsou bezesporu i mezi ženami. Mám jen pocit, že muži se se svými trápeními a starostmi ohledně vztahu tak často a tak rádi nesvěřují jako ženy.

shutterstock 257069281

Možná si to nemyslíte, ale i muži mají city a chtějí být chváleni. Jen si o to neumí říct.

Jsou v tom emoce

Muži dávají najevo své city a emoce daleko méně než ženy. Neradi se hádají, něco rozebírají, v něčem se šťourají. Ovšem to, že s vámi partner nerozebírá dopodrobna každou nastalou situaci a neustále po vás nechce, abyste ho ujišťovala, že ho milujete, neznamená, že nemá city. Má. A má city stejné, jako máte vy. Stejně tak jako vy chcete, aby vás partner chápal, vážil si vás a cenil si vaší snahy, ať už děláte cokoli, chce to i on. Muži si jen o takovou pochvalu a „poplácání po zádech“ nechtějí říkat, připadá jim to nemužné. A možná právě z tohoto důvodu jsou jejich emoční potřeby velice často přehlíženy.

shutterstock 478422880

Sex s milenkou mají muži většinou až po měsíční známosti.

Muži mají také city. Vážně.  

Velká část žen si opravdu myslí, že muži žádné emoce nemají, když je nedávají najevo. Přitom z výzkumů vyplývá, že 48 % mužů bylo nevěrných své partnerce právě z emocionálních důvodů. Tedy proto, že jim ve vztahu chybělo porozumění, pochopení a ocenění jejich snažení. Není to tedy ten prostý pud a sex, co muže žene do náruče jiné ženy. Výzkumy také ukazují, že se celých 66 % mužů cítí při podvádění provinile. Což dokazuje, že i muži mají city. Dokonce 68 % mužů, kteří byli svým partnerkám nevěrní, si nikdy nepředstavovalo, že by někdy nevěrnými byli, a téměř všichni si přáli, aby k nevěře vůbec nedošlo.

V čem je ona lepší než já?

Kolikrát jste si řekla: „V čem je lepší než já? Co mu dá, co já nemám nebo nedám?“ V mnoha případech to může být právě to porozumění. Vždyť jen 6 % mužů, kteří podvedli své partnerky, mělo se svou milenkou sex ten samý den, co ji potkalo.

holky 2 mala

Jaké mínusy a plusy má mužova milenka a manželka?

Co z toho tedy vyplývá?

Ve skutečnosti se se svou milenkou zná 73 % mužů déle jak měsíc, než s ní má první sex. Znamená to tedy, že i vy máte dostatečně dlouhou dobu na vypozorování prvních varovných příznaků, že se k nevěře schyluje. A tedy i dost času na to, něco proti ní podniknout. A jaké to jsou? Dočtete se v druhém dílu tohoto seriálu.

Zatím si stáhněte e-book zdarma Jak se stát ženou, kterou muži neopouští, a přečtěte si, co můžete udělat pro to, abyste se právě Vy stala tou jedinou ženou jeho života. 

foto: Shutterstock, zdroj: Šťastné a sebevědomé ženy

Tipy redakce

V Praze se dají za půl hodiny vyžebrat i 2 000, říká bývalý bezdomovec

V Praze se dají za půl hodiny vyžebrat i 2 000, říká bývalý bezdomovec

Flákač, budižkničemu, alkoholik, čórka. To jsou typické konotace, které si mnoho z...

Ráj na zemi nastane, až zjistíme, že si realitu tvoříme sami, říká profesor Jan Rak

Ráj na zemi nastane, až zjistíme, že si realitu tvoříme sami, říká profesor Jan Rak

Je realita to, co vidíme? Nebo si ji každý z nás vytváří po svém? Co nám vlastně o...