fbpx
Zveřejněno: 17. 3. 2017
Reklama

Možná prožíváte jen tzv. den blbec, ale může se jednat i o celoživotní trauma, které ovlivňuje celý váš život. Že není snadné se ho zbavit? Možná to tvrdíte pouze proto, že jste ještě nevyzkoušeli jednoduchou a českou metodu RUŠ!

Metoda RUŠ Karla Nejedlého je postavena na základním předpokladu, že člověk si musí být svého problému vědom a musí ho chtít sám aktivně vyřešit. I autor se přiznává, že prošel řadou různých postupů, než vymyslel právě svou metodu RUŠ – Rychlá a Účinná změna Skutečnosti. Všechny předchozí vyřešily problém dočasně, nebo ne zcela. „Byl jsem rozhodnutý, že musím objevit něco, co pomůže komukoliv s čímkoliv a rychle. A najednou jsem to v sobě našel. Vybavil jsem si nějaký svůj problém, zkusil jsem se ho pomocí této metody zbavit a on opravdu zmizel. Během pár vteřin," vzpomíná na to pan Nejedlý.

Jako lusknutím prstu

metoda rus
Od té doby Karel Nejedlý dokázal svou metodu vybrousit natolik, že nyní je opravdu jednoduchá, efektivní, účinná a s trvalým efektem. Pomocí ní mohou lidé rozvíjet svou osobnost do maximální možné míry tím, že postupně v sobě odstraní všechny negace, které jim bránily naplno rozvinout celkový potenciál. „Princip metody je velmi jednoduchý. Najdu problém, nazvu ho, přijmu a je pryč," popisuje hlavní princip procesu jeho objevitel, který již pomohl tisícům lidí vyřešit psychické, fyzické i myšlenkové nesnáze a traumata.

Chci změnu

Metoda není vhodná pro ty, kteří pořád jen něco zkouší, ale nejsou vlastně rozhodnuti ani ochotni se změnit. Ovšem těm, kdo v sobě najdou sílu a odvahu opravdu věci vyřešit a změnit, funguje velmi rychle a dobře. „Pokud se naučíte dobře vnímat svůj vnitřní svět, uvědomovat si svoje pocity a změny ve svém těle, můžete obráceným postupem (která myšlenka mi způsobila tento pocit?) onu prvotní ideu najít a vyřadit ze svého života. Chce to ovšem určitou praxi," upozorňuje Karel Nejedlý, který o své metodě pořádá kurzy a pravidelné přednášky po celé republice.

Každý, kdo potřebuje pomoc

metoda rus shutter
Co vše lze pomocí takové terapie vyřešit? „Odstraníme víceméně jakýkoliv pojmenovaný problém. Přichází lidé v krizových a zlomových okamžicích života, kteří se potácí v zásadních životních problémech a situacích, mají problémy vztahové, pracovní, osobní. Jiní chtějí zpracovat svoje neduhy a nemoci. A také nás navštěvují ti, co jsou víceméně spokojení a v jejich životě „skřípe“ jen něco málo," říká pan Nejedlý. Ovšem pomocí metody lze řešit i prožitá traumata (přepadení, znásilnění, okradení). Tuto zátěž lze dokonce vyřešit tak, jakoby se nikdy nestala.

Jednoduše jakákoliv starost, obava, strach, fobie, úzkost, lítost, smutek, deprese, stres, vztek, nenávist, hněv, žárlivost, závislost, nemoci, potrat, úmrtí blízkého člověka, rozchod – to vše lze pomocí metody RUŠ vyřešit takovým způsobem, že se tím již nebudete trápit.

Jak metoda přesně funguje a jak se zbavit svých problémů zjistíte buď na přednášce, kurzu, individuální terapii, nebo se o přesném postupu můžete dočíst v knize, kterou autor Karel Nejedlý vydal.

Foto: Shutterstock

Tipy redakce

Fotíte rádi? 99 procent fotek, které pořídíte, nikoho nezajímá. Vlastně ani vás

Fotíte rádi? 99 procent fotek, které pořídíte, nikoho nezajímá. Vlastně ani vás

Novinář Chris Taylor na serveru Mashable pregnantně vyjádřil stav , ve kterém se...

Alkoholismus se dá léčit i mírněji než abstinencí, říká psycholožka Marie Funke

Alkoholismus se dá léčit i mírněji než abstinencí, říká psycholožka Marie Funke

Možná jste si po propité silvestrovské noci dali jako spousta lidí následující...

Vyrobí palivo budoucnosti slunce? Mohlo by, a to na bázi fotosyntézy

Vyrobí palivo budoucnosti slunce? Mohlo by, a to na bázi fotosyntézy

Alternativní zdroje energie jsou oblíbeným zaklínadlem současnosti. Problém je...

Pokračováním v prohlížení těchto stránek souhlasíte s Podmínkami užití a Pravidly využití Cookies.