fbpx
Sexuální trendy současnosti mohou i zabít. Stealthing, pearling ani srbskou ruletu raději nezkoušejte! 2 fotografie
50 odstínů je v pořádku. Ovšem pozor na čísla 51 a výše!

Snaha okořenit si svůj sexuální život je naprosto běžným jevem. Někdy je však hranice mezi zvýšením potěšení a nebezpečným hazardováním se životem obzvláště tenká.

Zveřejněno: 23. 9. 2018
Přečteno 6230x

Představíme vám proto pět nebezpečných sexuálních trendů, při nichž nejsou zdravotní komplikace, psychické újmy, či dokonce smrt nijak vzácné. Některé sexuální praktiky jsou zkrátka tak bizarní, že nad nimi většina lidí jen nevěřícně kroutí hlavou, přesto se najde řada podivínů, kteří se do nich bez váhání a s radostí vrhnou.  

Sexuální ruleta: vzrušení z rizika

Sexuální ruleta vznikla údajně v Srbsku jako zábava tamní zlaté mládeže. Spočívá v organizování speciálních večírků, které ústí v sexuální orgie. „Hosté obvykle nosí masky a jeden z nich musí být vždy HIV pozitivní. Kondomy nejsou povoleny a riziko nákazy nebezpečným virem se stává oním vzrušujícím prvkem, který má sex okořenit,“ vysvětlil Adam Durčák ze sexshopu Růžový slon, který se zabývá problematikou zdravé sexuality.

Stealthing: trend hraničící se zločinem

Jako stealthing se označuje situace, kdy si muž v průběhu soulože tajně sundá kondom a ve styku pak pokračuje bez ochrany. Svou partnerku tím samozřejmě vystavuje riziku nechtěného těhotenství a riskuje přenos pohlavních chorob mezi oběma partnery. Jde navíc o sexuální trend, který může být klasifikován jako trestný čin. Například ve Švýcarsku muže, který si při sexu sundal kondom a neřekl to své partnerce, odsoudili za znásilnění.

Autoerotická asfyxie: bez kyslíku to jde líp

Asfyxiofilie, záliba v erotickém dušení, staví na předpokladu, že se zamezením toku krve a přívodu vzduchu do mozku zintenzivní erotický prožitek.

sexualni trendy2

Je libo něco do pusy?


Obvykle je toho dosaženo nasazením igelitového sáčku či neprodyšné kukly na hlavu, případně škrcením na provaze. Praktika je to nebezpečná, neboť při ní může poměrně snadno dojít k poškození mozku či zástavě srdce. Ještě rizikovější je pak její autoerotická verze, při níž nezřídka dochází k úmrtím.

Water torture: smrtelně nebezpečné vodní hrátky

O takzvaném waterboardingu často slyšíme v souvislosti s brutálními výslechy, ovšem jednoho příbuzného má i v sexuální rovině. Řeč je o BDSM praktice nazývané water torture. Ta má poměrně široké varianty od dlouhodobého kapání vody na hlavu až právě po waterboarding, při němž má submisivní partner hlavu zakrytou látkovou kuklou a na obličej je mu lita voda. Waterboarding rychle vyvolává pocit topení se a může způsobit vážné poškození plic, poškození mozku v důsledku omezení přívodu kyslíku i smrt.

Pearling: korálky pro větší rozkoš

Jako pearling se označuje druh tělesné modifikace, při níž si muži nechávají pod kůži penisu umístit jeden či více plastových nebo kovových korálků. Věří totiž, že tak svým partnerkám dopřejí větší dávku sexuální rozkoše, neboť jim drobný doplněk údajně pomáhá stimulovat ženské intimní partie. Zákrok muži podstupují buď u piercingových profesionálů, nebo se k němu uchylují rovnou vlastní rukou doma. V takovém případě však podstupují riziko, že jim do rány vnikne infekce a následky mohou být víc než nepříjemné. Hrozí chronická bolest, erektilní dysfunkce a v extrémním případě i nutnost amputace údu. „Kdo si nechce implantovat kovové kuličky, může zkusit návlek na penis s výstupky nebo plastovými kuličkami. Tím lze totiž dosáhnout podobného efektu,“ upřesnil Adam Durčák.

foto: Shutterstock

Naďa Hanuš Vávrová

Naďa Hanuš Vávrová (nhv)

Redaktorka

Pokračováním v prohlížení těchto stránek souhlasíte s Podmínkami užití a Pravidly využití Cookies.