fbpx

Koncert v Obecním domě je jen začátkem rozsáhlého projektu, díky němuž mohou ženy objevovat své ženství

Zveřejněno: 20. 11. 2018
Přečteno 2443x

Vesna, Živa, Mokoš a Morana. Bohyně čtyř ročních období, které se alespoň částečně vžily do povědomí českého národa. Ale kolik toho o nich skutečně víme a do jaké míry rozumíme symbolickým odkazům našich slovanských předků?

Související…

Bohyně dneška Magaela: Věřím, že každá žena má v sobě víluPánové, chcete rozumět svým ženám? Sledujte lunu!Bohyně dneška Terezie Kovalová: Ve vztahu potřebujeme zázemí, zároveň však musíme být v rozletu

Na naše slovanské kořeny pomalu ale jistě zapomínáme, a přitom v nás archetypy bohyň žijí dál a můžou nás toho tolik naučit. Zpěvačka dívčí kapely Vesna Patricie Fuxová se rozhodla jít bohyním naproti a pozvat je zpátky do našich životů prostřednictvím kampaně Jsem žena #jsembohyne, která je zaměřená na podporu ženské autenticity, přirozenou ženskou krásu a slovanství.

12 bohyní

V průběhu roku 2019 se v projektu postupně představí 12 českých inspirativních žen, které nám odhalí příběh o své životní cestě. Spolu s nimi se seznámíme s 12 archetypy slovanských bohyň, dávnými tradicemi a unikátními  lokacemi české země. Po své životní cestě a zapomenutých tradicích nás provedou úspěšné české ženy, jako je například Eva Holubová, Tamara Klusová a Ester Geislerová. Jako společnost rosteme a vyvíjíme se, připomenutí dávných tradic a jejich transformace ve spojení s příběhy dnešních žen se může stát kořeny pro příští generace.

Abychom totiž mohli vyrůst vysoko, potřebujeme cítit pevné spojení s našimi vlastními kořeny. 

Celý projekt bude doprovázet vydání kolekce historicky prvních slovanských parfémů vycházejících z cyklu roku. Vůně inspirované přírodou v sobě přináší dary čtyř ročních období a čtyř ženských archetypů. V každém z parfémů se snoubí esence přírody a vůně podtrhující vnitřní bohyni. Půjde o esenciální oleje z francouzské Provence, slovanské složky, skleněný flakon vyrobený v Miláně a design inspirovaný módou Kamily Vodochodské.

Pátá bohyně

Slavnostní zahájení projektu se odehraje v pražském Obecním domě při příležitosti koncertu dívčí kapely Vesna za doprovodu orchestru Symphony Prague. K tématu bohyň se váže i křest knížky a stejnojmenné debutové desky Pátá bohyně. Knížka vypráví o dívce Marii, která se díky odkazu své babičky dostává do snového světa bohyní, kde se od nich učí o tajemství přírody i o povaze lidského života. Na cestě ji ovšem potkávají překážky, kdy je zkoušena čistota jejích úmyslů. Marie propadá silám temnot, ale naděje, že se jí podaří svět bohyní zachránit, zůstává.

Iniciátorkou celého projektu a uměleckou producentkou audiovizuální show Vesna je právě Patricie Fuxová. Textařka, zpěvačka a skladatelka, mimo jiné autorka textu k hitu Boky jako skříň a první česká ženská absolventka Berklee college of music.

foto: Vesna bohyně, zdroj: Vesna bohyně

Klára Ponczová

Klára Ponczová

Klára odešla z Googlu za bar, z baru do školky a ze školky do Flowee. Občas se jí teď stýská po dětech. A alkoholu.

Pokračováním v prohlížení těchto stránek souhlasíte s Podmínkami užití a Pravidly využití Cookies.