fbpx

Zveřejněno: 25. 10. 2017

Přední český kardiolog Josef Veselka se zrovna vrátil z operačního sálu a jen před malou chvílí zachránil život člověku. Co se v takových chvílích odehrává v jeho hlavě a jak se ke svému povolání vlastně dostal? I to zjišťoval Jana Mühlfeit v novém díle pořadu Tvůj talent je unikát. 

Talentový test odhalí ty nejsilnější stránky každé osobnosti. Jaké vlastnosti vyšly tedy panu doktoru Veselkovi? "Rád rozjíždí nové věci, je zvídavý a musí studovat z několika zdrojů. Josef je člověk, který je schopen rozhodnout se i ve velmi těžkých situacích. Vždy si umí vybrat to důležité a přesně na to se pak soustředit. Také rád přemýšlí a přemýšlí do hloubky," prozrazuje výsledky testu Jan Mühlfeit. 

josef veselka

Josef Veselka je přednosta kardiologické kliniky druhé lékařské fakulty Fakultní nemocnice Motol.

"To, že půjdu studovat medicínu, rozhodla moje matka. Viděla to pragmaticky, říkávala, že i komunisti budou vždycky potřebovat doktory," vzpomíná na své začátky Josef Veselka. "Nejprve jsem se bál, že se na školu nedostanu, ale jakmile jsem se tam dostal, medicínu jsem si zamiloval. Myslím, že ji nikdo nemůže mít nerad, každý si tam totiž najde to svoje."

Kdy se dostává do flow a jak se udržuje v kondici? A komu vlastně před chvílí zahránil kardiolog život? To už se dozvíte v našem videu. 

foto: Alex Tran

Tipy redakce

Co přineslo na Zemi život? Mohl vzniknout díky pevninským sopkám

Co přineslo na Zemi život? Mohl vzniknout díky pevninským sopkám

Vznik života je pořád ještě pro nás zahalen tajemstvím, tedy pokud nejsme...

Palivo budoucnosti může vyrobit slunce. Na bázi fotosyntézy

Palivo budoucnosti může vyrobit slunce. Na bázi fotosyntézy

Alternativní zdroje energie jsou oblíbeným zaklínadlem současnosti. Problém je...