fbpx

Zveřejněno: 16. 8. 2017

Publicista, spisovatel, režisér a polárník si díky talentovému testu Jana Mühlfeita ověřil, jaké jsou jeho nejsilnější stránky. Své nadání Petr Horký aktivně využíval již v raném dětství. V necelých pěti letech se například pustil do psaní knížky, v níž dramaticky líčil skákající parašutisty, které pozoroval z okna.

Ve svém životě se neřídí jen rozumem, jak by se na první pohled mohlo zdát, ale dbá i na svou vlastní intuici. "Jednou jsem měl koupené letenky na natáčení v Izraeli, ale přepadl mě naprosto zásadní pocit, že nemám jet, a tak jsem je vrátil," vzpomíná cestovatel, který miluje polárničení.

petr horky 2

Kam by se chtěl Petr Horký ještě podívat? I to prozradí v našem videu.

Alespoň jednou za dva roky vyjíždí na měsíc na novou expedici. I když podobná dobrodružství nejsou pro každého, Petr Horký se díky nim ocitá ve flow. "Když jsme jako českobritská expedice přecházeli grónský ledovec, bylo mínus 45 stupňů, fučel vítr a byla fakt zima. Ale já jsem si to nesmírně užíval." Na takové akci se však může ledacos stát, může být vůbec člověk smířen se smrtí? A co považuje Petr za své největší vítězství? Chcete si poslechnout střípky z výpravy na Severní pól? Tak si pusťte naše video.

Tipy redakce

Co přineslo na Zemi život? Zřejmě vznikl tady. Díky pevninským sopkám

Co přineslo na Zemi život? Zřejmě vznikl tady. Díky pevninským sopkám

Vznik života je pořád ještě pro nás zahalen tajemstvím, tedy pokud nejsme...

Je to ještě klimatická nouze, nebo už panika? 10 úvah o přehřívání Země

Je to ještě klimatická nouze, nebo už panika? 10 úvah o přehřívání Země

Praha 7 vyhlásila v květnu stav klimatické nouze , jak ji (a nejen ji, ale celou...