fbpx
Zveřejněno: 22. 3. 2017
Reklama

Vy, vaše děti a dva odborníci, kteří jsou špičkami na hledání silných stránek. O tom je náš pořad. Na co jste se ptali nejčastěji, odpovídají globální stratég a kouč Jan Mühlfeit a spoluautorka projektu Odemykání dětského potenciálu Kateřina Novotná. 

1. Co je Odemykání dětského potenciálu za projekt?

"Náš seminář je zaměřený na děti ve věku 10-14 let. V nejbližší době však plánujeme i kurzy pro středoškoláky a pro žáky z prvního stupně základní školy. Samotné setkání probíhá tak, že si děti zpracují psychometrické testy a z nich jim vyjdou tři základní talenty, které je charakterizují a s nimiž poté pracujeme. Dopolední část je teoretická a odpolední praktická, kde se snažíme dětem i rodičům přiblížit jejich konkrétní výsledné talenty," vysvětluje lektorka Kateřina Novotná. 

2. Je možné pozorovat talent už u malých, předškolních dětí? 

"Ano. U svých dětí jistě můžete vidět, že s některou hračkou si hrají a i když na ně mluvíte, či křičíte, vůbec vás nevnímají. V takových okamžicích potomek cítí, že na to má talent. Protože věci, které ho nabíjejí a dávají mu energii, jsou jeho silnou stránkou," říká Jan Mühlfeit. 

3. Kdy děti podávají nejlepší výkony? Jak to poznat? 

"Uvedl bych příklad - čtyřletý chlapec staví z Merkuru a je to relativně velice těžká stavba, ale protože má na to ohromný talent, tak ho to baví a přestává vnímat čas. Bezmyšlenkovitý stav, kdy člověk podává nejlepší výkony nazýváme flow. Znamená to, že maximálně využívá to nejlepší co v něm je. Takhle to funguje i u olympijských vítězů, byznysmenů, zpěváků, ale úplně stejně to platí i u malých dětí. Pokud jim dovolíte být samy sebou a využívat jejich přirozený talent, mohou být ve flow po celý svůj život. Dovolte svým dětem, aby odemkly svůj potenciál," radí závěrem Jan Mühlfeit. 

Zajímá vás něco ohledně potenciálu vašich dětí? Zasílejte své dotazy na email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. Ty nejlepší necháme zodpovědět.

Jsme na Festival Evolution

Chcete se s námi setkat naživo? Navštivte největší festival osobního rozvoje ve střední a východní Evropě - Festival Evolution. Naše vystoupení najdete zde

Tipy redakce

Vyrobí palivo budoucnosti slunce? Mohlo by, a to na bázi fotosyntézy

Vyrobí palivo budoucnosti slunce? Mohlo by, a to na bázi fotosyntézy

Alternativní zdroje energie jsou oblíbeným zaklínadlem současnosti. Problém je...

Fotíte rádi? 99 procent fotek, které pořídíte, nikoho nezajímá. Vlastně ani vás

Fotíte rádi? 99 procent fotek, které pořídíte, nikoho nezajímá. Vlastně ani vás

Novinář Chris Taylor na serveru Mashable pregnantně vyjádřil stav , ve kterém se...

Alkoholismus se dá léčit i mírněji než abstinencí, říká psycholožka Marie Funke

Alkoholismus se dá léčit i mírněji než abstinencí, říká psycholožka Marie Funke

Možná jste si po propité silvestrovské noci dali jako spousta lidí následující...

Pokračováním v prohlížení těchto stránek souhlasíte s Podmínkami užití a Pravidly využití Cookies.