fbpx

Zveřejněno: 16. 3. 2017

Po knižním hitu Padesát odstínů šedi to skoro vypadá, jako kdyby sado-maso praktiky chtěl vyzkoušet každý. Většinou si ale s partnerem na BDSM leckdy jen hrajeme, než abychom ho doopravdy provozovali. Ve skutečnosti se totiž jedná spíše o okrajovou záležitost a nastavení určité skupiny lidí.

V posteli už vás to nebaví tolik jako na začátku. Naklušete tedy do sexshopu, nakoupíte bičík a pouta a v sexu to zase šlape jako po másle. Pokud se kvůli tomu hned považujete za submisivní ženu a svého partnera vnímáte jako dominantního hřebce, jedná se spíše o to, že vás vzrušilo něco nového, než že jste k těmto rolím byli předurčeni. Každý jsme samozřejmě určitým způsobem nastavený – někdo je submisivnější, jiný dominantnější, další člověk zase tyto pozice v sexu rád střídá. Inklinujete-li ale výrazně k jedné z těchto rolí, obvykle se to projeví už ve vašich pubertálních představách.

Svázaná žena jako vrchol rozkoše

bdsm shutter1
„Když se ve mně probouzela sexualita, neměl jsem fantazie o romantickém sexu jako řada mých vrstevníků,“ přiznává osmadvacetiletý Honza. „Naopak mne velmi vzrušovala představa ženy s rukama pevně svázanýma za zády, kterou mám zcela ve své moci,“ říká. Ve svých fantaziích jde ještě dál. Řadu z nich by ani nebylo legální zrealizovat. „Jedna z mých nejoblíbenějších fantazií je ta, že si vezmu ženu proti její vůli. Ta se ze začátku brání, ale nakonec se jí to začne líbit a zcela se mi podvolí. To bych v realitě samozřejmě udělat nemohl. Jedině, že by se mnou partnerka takovou scénu sehrála, ale myslím, že kdybych věděl, že je to jen hra, ani by mě to nebavilo,“ přiznává.

Nejsme žádní „perverzáci“

Tohle jsou poněkud drsnější představy než romantika ve zmíněném knižním a filmovém hitu. Většina sadistů či masochistů ale podobné extrémní fantazie nikdy nerealizuje. Naopak v BDSM sexu spolu mnohdy partneři komunikují mnohem více než „standardní“ páry. V případě, že si s druhou polovičkou způsobujete bolest, je zkrátka bezpečí na prvním místě. Rozhodně není možné nechat se strhnout vlnou vášně a druhému opravdu ublížit.

bdsm shutter2
Tím se vlastně dostáváme k rozdílu mezi BDSM založeném na dohodě, který si oba aktéři užívají, a sexuálním zneužitím. „Je to vždy o dohodě, zneužití není. K tomu, abyste někomu ublížili, nepotřebujete řetězy, bičík ani jiné nástroje. Ty se ale v milujících rukou mohou stát prostředkem k maximálnímu erotickému vzrušení. Je to vlastně jen sexuální zábava,“ vysvětluje autor knih o BDSM Jay Wisemen.

Hra na BDSM

Zavrhovat BDSM jen kvůli tomu, že jste v mládí neměli sexuální fantazie o svázaných ženách, je ale pochopitelně nesmysl. Každý si totiž z těchto praktik může vzít to, co mu připadá vzrušující. „Když mě partner sváže a může si se mnou dělat, co chce, jsem na vrcholu blaha. Většinou se totiž snaží daleko více než obvykle,“ směje se pětadvacetiletá Monika. „Nesnáším ale bolest, takže kdyby ho napadlo dělat něco, co mě bude bolet, okamžitě bych mu řekla, ať přestane,“ dodává.
Podobné praktiky mohou například do sexu zapojit partneři, z nichž je jeden orientovaný na BDSM a druhý nikoliv. Lidská sexualita je složitá. Jedni moji známí provozují většinou běžný sex, ale žena si na sebe občas navlékne kostým, aby udělala svému dominantně založenému příteli radost. Občas si dokonce nechá lehce naplácat. BDSM není nebezpečné. Jako všude jinde ale platí, nenechte si líbit ani nedělejte druhému něco, s čím nesouhlasí. Jen tak to může být zábava a vhodné zpestření sexuálního života.

Foto: Shutterstock

Tipy redakce

Jak na městský stres? Pokud se nehodláte odstěhovat, vyzkoušejte toto

Jak na městský stres? Pokud se nehodláte odstěhovat, vyzkoušejte toto

„Talácel jsem se valícím davem, nikdo si mě nevšiml, nikdo na mě nepohlédl. Až...

Severní magnetický pól se hýbe a jeho pohyb se zrychluje. Země je v ohrožení

Severní magnetický pól se hýbe a jeho pohyb se zrychluje. Země je v ohrožení

Jdu na sever. A už jdu na jih! Tenhle výrok učitele ze hry Dobytí severního pólu...