fbpx
Zveřejněno: 22. 3. 2017

„Trojka“ patří mezi oblíbené erotické fantazie. Ale evidentně není pro každého. Víc než zpestření totiž vnáší do vztahu šrámy na duši. 

„Ve hře totiž není jen tělo a vzrušení, ale i city. V oblasti intimity býváme obzvlášť zranitelní. A tak se mnohým ženám i mužům, kteří vidí svého partnera či partnerku, jak se mazlí s někým jiným místo nich, sevře hrdlo. A poměrně rychle naskočí až dětské pocity hlubokého zranění a oddělení. Člověk se cítí odstrčený a zbytečný. Zpravidla také hodnotí a posuzuje, například: „Se mnou takhle nesténá...” „Mně se nikdy takhle neodevzdala...” „Jak se jí věnuje... a na mě kašle!” A podobně...,“ varuje lektorka v oblasti partnerských vztahů, vědomé sexuality a osobního rozvoje Denisa Říha Palečková s tím, že podobné pocity hrozí i u těch, kteří byli přesvědčeni o tom, že je něco takového v žádném případě nepotká.

trojka shutter

Komunikace na prvním místě

Co bychom tedy měli udělat, abychom těmto zraněním předešli? Není nic jednoduššího než si o svých pocitech a obavách s partnerem promluvit před tím, než do postele přizveme někoho dalšího. „Jasně si stanovte hranice - co s “třetí” osobou ano a co už ne. Nenechte se strhnout vlnou vzrušení a dohody opravdu dodržujte. Po celou dobu vnímejte svého “původního” partnera a to, jak se cítí. Buďte připraveni rozjíždějící se vlnu vášně kdykoliv přibrzdit a třeba úplně zastavit, když si všimnete, že to někoho zraňuje,“ doporučuje Palečková.

Spása vztahu, nebo spíš záhuba?

trojka shutter1
Řada párů se k podobným praktikám uchyluje ve chvíli, kdy z nich největší vášeň již vyprchala. Všude kolem sebe přece slyšíme, že máme v posteli experimentovat a vyzkoušet všechno možné. Hlavně, aby se do ložnice nevkradla nuda! Před trojkou v takovémto rozpoložení ale lektorka důrazně varuje.
„Pokud chce pár podobnou situaci vyzkoušet, doporučuji jít do ní spíš z pocitu nasycení a zvědavosti než z pocitu hladu, kdy se jednomu či druhému v páru v intimní oblasti “nedostává” a doufá, že žhavá trojka toto vynahradí,“ říká. „Když jsou partneři zralí, milují se a vědí, že si mohou důvěřovat, může být trojka zajímavým zpestřením a obohacením jejich vztahu. Měla by být jakýmsi bonusem, dárkem. Mnohem snáze to funguje, když jsou v partnerství oba nasycení a naplnění a svůj vzájemný intimní život milují,“ dodává.

Foto: Shutterstock

Tipy redakce

Proč se krade i písek z pláže? Je to cenná komodita, která mizí stejně jako voda

Proč se krade i písek z pláže? Je to cenná komodita, která mizí stejně jako voda

Loni v létě zaplatil jeden britský turista na Sardinii pokutu 1 032 eur, když byl...

Jde ještě o klimatickou nouzi, nebo už paniku? 10 otázek a odpovědí o přehřívání Země

Jde ještě o klimatickou nouzi, nebo už paniku? 10 otázek a odpovědí o přehřívání...

Praha 7 vyhlásila v květnu stav klimatické nouze , jak ji (a nejen ji, ale celou...

Twitter uživatelům ukazuje, co mají rádi za reklamu. A někdy je dost mimo

Twitter uživatelům ukazuje, co mají rádi za reklamu. A někdy je dost mimo

Inferred interests neboli „odvozené zájmy“ je název funkce sociální sítě Twitter,...

Pokračováním v prohlížení těchto stránek souhlasíte s Podmínkami užití a Pravidly využití Cookies.