fbpx
Zveřejněno: 23. 4. 2017

Proč se ženy chovají k některým mužům panovačně? Proč se muži bojí soběstačných žen? A jak je to z přitažlivostí? Na tyto a další otázky vám odpoví MUDr. Vladimír Savčenko, který se tématu vztahů a mezilidské komunikace věnuje už 25 let. 

„Nejčastěji za mnou chodí pracovně úspěšní muži, kteří jsou však doma pod pantoflem,“ říká psycholog Vladimír Savčenko. Podle něj se pánové dělí dle svých osobnostních vlastností na tři základní typy: na ty s vysokou, se střední a s nízkou „hodností.“ Ta samá žena se v přítomnosti těchto tří modelů bude chovat naprosto odlišně, protože její samičí instinkt jí přesně napoví, se kterým z nich právě komunikuje.

vladimir savcenko nestandard2

MUDr. Vladimír Savčenko

Sex z ženského pohledu

Podle V. Savčenka se přístup žen k sexu liší právě na základě toho, do jaké „kategorie“ její partner patří: „Specifikum sexu jakožto ‚zboží‘ spočívá v tom, že jeho cena na trhu je určena jen nabídkou a poptávkou. Tudíž tím, s jakým mužem bude žena sex provozovat.“ Jestliže žena vycítí, že muž má vysokou hodnost, vnímá jej instinktivně jako geneticky perspektivního a přitažlivého. Také muž se střední hodností je podle Vladimíra pro dámy perspektivní, avšak pouze za podmínky, že je materiálně zabezpečen. „Ženy s ním moc sex nechtějí, ale rády využijí jeho finanční zdroje,“ říká Savčenko a dodává: „Muže s nízkou hodností žena vůbec nechce, a pokud je ženatý, sex dostává jen zřídka a často jen tehdy, když si ho zaslouží.“

„Mužem se nerodíme, mužem se stáváme.“

V čem spočívá ona „hodnost?“ A kde hledat příčinu toho, že neustále přibývá slabých mužů, kteří jsou ženami ovládáni a jichž si partnerky neváží? Podle V. Savčenka začínají problémy již v dětství: „Často se dospívající chlapec setkává s ženskou dominancí nebo s nenávistí k mužům. To nevyhnutelně potlačuje jeho mužskou podstatu, samostatnost a narušuje správný rozvoj mužské sexuality. Touto výchovou vzniká poslušný jedinec mužského pohlaví, který má uměle snížený potenciál, ambice i onu hodnost.“ Tito muži nejsou pro ženy přitažliví, protože je na základě svých instinktů nejsou schopny považovat za zajímavé a perspektivní.

Čtěte také: 

Pevný vztah se tvoří přes postel

Váží si vás váš partner, nebo si to jen myslíte?

Proč se líbáme? A proč u toho myslíme na matku?

 

foto: Shutterstock, archiv , zdroj: Festival Evolution

Tipy redakce

Alkoholismus se dá léčit i mírněji než abstinencí, říká psycholožka Marie Funke

Alkoholismus se dá léčit i mírněji než abstinencí, říká psycholožka Marie Funke

Možná jste si po Novém roce dali jako spousta lidí následující předsevzetí: Už...

Je to podobně cenná komodita jako voda. I proto se písek krade z pláží

Je to podobně cenná komodita jako voda. I proto se písek krade z pláží

Loni v létě zaplatil jeden britský turista na Sardinii pokutu 1 032 eur, když byl...

Pokračováním v prohlížení těchto stránek souhlasíte s Podmínkami užití a Pravidly využití Cookies.