fbpx

Jeho raketa Big Falcon Rocket bude dlouhá sto metrů

Zveřejněno: 7. 4. 2018

Elon Musk je hlavním představitelem nového vesmírného průmyslu a jeho rakety jsou soukromá zařízení, která začala být velkou konkurencí pro státní a poněkud zahálející NASA. Musk prohlásil, že pravděpodobněji by člověk v případě války přežil na Marsu než na Měsíci, takže je jasné, kam hodlá směřovat svou aktivitu.

Zdá se, že Elon Musk si není vůbec jistý tím, že jaderné napětí mezi USA a Severní Koreou nebude eskalovat do nějakého vážnějšího konfliktu. Jeho firma SpaceX prý pracuje na speciálním dopravním prostředku, který má dosáhnout na Mars. Jde o stometrovou raketu pojmenovanou BFR (Big Falcon – někdy také Fucking – Rocket), jejichž kolony by prý v případě nějakých problémů měly dopravovat uprchlíky ze Země na Mars. Samozřejmě ty mimořádně movité. Nabídne jim nejen naději na záchranu, ale i mimořádně nebezpečné dobrodružství.

Související…

Elon Musk naléhavě tweetuje: AI je nebezpečná!Proč je dobré umět mlčet jako Elon Musk. Hlavně při jednání o platu.Jak dostat kyslík na Mars? Pomocí solárního městečka s funkcemi lesa

Muskovi je jasné, že bude asi obtížné sehnat první pokusné králíky, kteří se na Mars vydají. První raketa prý poletí už v polovině roku 2019. Je však známo, že třeba Muskovy modely Tesly mají jisté zpoždění ve výrobě, takže se tento termín nedá brát zcela vážně.

I tak je ale třeba s jeho plány počítat, Elon Musk už několikrát dokázal, že překonávání překážek mu nečiní problémy. Kdo by si třeba ještě před pár lety pomyslel, že do vesmíru bude létat soukromá firma financovaná snílkem, jehož projekty se zdají být z říše snů. To hlavní, tedy peníze, na to má.

foto: Profimedia, zdroj: The Guardian

Tipy redakce

Jak zbavit Staré Město pand a medvědů? Praha bojuje proti vizuálnímu smogu

Jak zbavit Staré Město pand a medvědů? Praha bojuje proti vizuálnímu smogu

Vizuální smog nebo vizuální znečištění je možné chápat jako něco, co mění estetiku...

Klima se pod koberec zamést nedá, říkají studenti po pražské stávce

Klima se pod koberec zamést nedá, říkají studenti po pražské stávce

„Na co chodit do školy studovat pro budoucnost, když nás možná žádná nečeká?“ To je...

Riegráče na suchu. Proč rakouský majitel zrušil oblíbenou zahradní nálevnu

Riegráče na suchu. Proč rakouský majitel zrušil oblíbenou zahradní nálevnu

Zima se ještě snaží bojovat s jarem, ale spíš už marně. Měli jsme tu dokonce už pár...

Pokračováním v prohlížení těchto stránek souhlasíte s Podmínkami užití a Pravidly využití Cookies.